درباره کنفرانس

تربت جام از درخشان‌ترین کانون‌های فرهنگی و علمی خراسان بزرگ بوده که دانشوران و عرفای بی‌شماری نگین ارزشمند فرهنگ پر شوکت آن را نمایندگی کرده‌اند. این شهر دیرپا بر آستانه‌ی رویدادهای مهمی از تاریخ ایران و خراسان بزرگ ایستاده است. شهری که به باور بسیاری از دانشمندان دارای پیشینه‌ای هزاران ساله بوده است. تربت جام از نظر آثار باستانی و معماری منحصر به فرد بناهای تاریخی‌اش نیز جایگاهی ویژه و درخور یافته که از جمله آن‌ها می‌توان به مزار شیخ‌الاسلام احمد جامی اشاره کرد که خود شاهکاري بي‌بديل از نيارش‌ها و آرايه‌هاي هنر معماري ايران زمين در طول بيش از هشت قرن مي‌باشد.

از این‌رو جهت معرفی بهتر و درخور این شهرستان، مؤسسه آموزش عالی وحدت بر این شد تا با هماهنگی و همکاری تمامی مسئولین و اساتید صاحب‌نظر در رشته مهندسی برق و کامپیوتر، کنفذانس بزرگ و درخور شهرستان و در سطح کشوری برگزار کند. دبیرخانه کنفرانس با همکاری برخی از دانشگاه‌های معتبر در کشور و استان نظیر دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه فردوسی، دانشگاه‌های خیام، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد با بهره‌گیری از تجارب گذشته، اساتید بزرگوار دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان و نهادهای علمی پژوهشی و ارگان‌های دولتی کشوری، دومین کنفرانس ملی توسعه پژوهشهای نوین در مهندسی برق و کامپیوتر را با شکوه و عظمت هرچه بیشتر و معرفی هرچه بهتر شهرستان برگزار نماید. اين کنفرانس به دنبال آن است كه با گردهم آوردن صاحب نظران، انديشمندان، دانشگاهيان، سياست‌گذاران و مديران، سازمان‌هاي ذيربط و علاقه مند و متخصصان و علاقه مندان موضوع برق و کامپیوتر، به تبيين مفاهيم و اهداف آن بپردازد و فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارائه‌ی یافته‌های پژوهشی نوین در زمینه‌ی مذکور باشد.

بر اين اساس با افتخار از تمامي متخصصان، كارشناسان، دانشجویان، پژوهشگران و دانشمندان مراكز علمي، تحقيقاتي و صنعتی دعوت مي‌نماید. با شرکت در برنامه‌های متنوع اين کنفرانس در اين رويداد مهم بين‌المللی مشارکت نموده و با ارائه آخرين دستاوردهاي علمي و اجرايي خود، زمينه دستيابي به اهداف فوق را فراهم سازند.

تصاویری از اولین دوره کنفرانس ملی توسعه پژوهشهای نوین در مهندسی برق و کامپیوتر